П`ятниця, 22.09.2017, 03:53

Головна » 2017 » Травень » 3 » Педагогічна рада "Навчання в 5 класі: особливості, труднощі, проблеми у наступності"

У процесі навчання у школі дитина проходить через ті чи інші кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребують особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби навчального закладу.
Одним із цих етапів є перехід учнів початкової школи у середню. П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки. Це відкриває великі можливості для виховних впливів.

Але 5-й клас – це період адаптації до середньої ланки школи.
У 5-му класі діти переходять до нової системи навчання: «класний керівник – учителі-предметники», уроки проходять у різних кабінетах. Інколи діти навіть змінюють школу, у них з’являються нові однокласники.
Більшість дітей переживає цю подію як важливий крок у своєму житті. Деякі пишаються тим, що вони подорослішали, інші мріють розпочати «нове життя».
Традиційно в Світловодській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 2 25 квітня 2017 року відбулася друга за 2016-2017 н.р. мала педагогічна рада з проблем наступності навчання при переході учнів з молодшої школи у середню. Змістовно така педагогічна рада передбачала:
 глибокий психолого-педагогічний аналіз труднощів та проблем, які виникають у період адаптації учнів 5-х класів;
 координацію дій всього педагогічного колективу;
 обмін досвідом;
 підведення підсумків педагогічних успіхів вчителів, покращення, оновлення, раціоналізацію діяльності класних керівників п'ятих класів, вчителів-предметників, психолога школи.

zshnum2-ped-rada-5-klas-.png (523.06 Kb)

Отже, маємо наступний висновок: в цілому рівень адаптації п`ятикласників до навчання в основній школі є достатній та середній. Учні, які мають низькі показники за всіма або більшістю досліджуваних аспектів потребують подальшого супроводу з боку вчителів, батьків та психолога. Відповідні рекомендації надані.

Адміністрація ЗШ №2

Переглядів: 47 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0